تجهیزات فنی شرکت

انجام عملیات پایش وضعیت علاوه بر دانش و تجربه نیاز به تجهیزات فنی خاص و مناسب دارد. خوشبختانه شرکت پگما با تآمین تجهیزات مناسب و حرفه­ای که برخی از آنها در زمره­ی بهترین تجهیزات روز دنیا هستند توانسته است خود را در این جهت توانمند کند. برخی از این تجهیزات به شرح زیر هستند:

1-دستگاه آنالایزر ارتعاشی

دستگاه آنالایزر ارتعاشی دو کاناله لئونوا دایاموند ساخت شرکت SPM سوئد

کارخانجات SPM سوئد بیش از 70 سال قدمت دارد و در زمینه ساخت تجهیزات پایش وضعیت پیشرو محسوب می­شود. این شرکت صاحب اختراعی در زمینه عیب­یابی بلبرینگ­ها بنام فناوری شاک پالس است که اسم این شرکت از حروف اول همین روش گرفته شده است. این آنالایزر قادر به تعیین سریع عیوب بلبرینگ­ها با این روش است. این دستگاه همچنین مجهز به ماژول تعیین عیوب موتورهای الکتریکی است. مشخصات فنی این دستگاه را از اینجا دانلود کنید.

2-دستگاه الاینمنت لیزری مدل لاین لیزر

این دستگاه پیشرفته­ترین ابزار همراستاسازی(الاینمنت) موجود در بازار است که علاوه بر فانکشن­های معمول در هر دستگاه، دارای قابلیت­های منحصربفردی است. این قابلیت انحصاری فانکشن سوئیپ نام دارد که همراستاسازی را بخصوص برای ماشین­های بزرگ و شافت­های سنگین بسیار آسان نموده و بطور خودکار انجام می­دهد. برای اطلاعات بیشتر اینجا را فشار دهید.

3-دوربین ترموگرافی THT70

این دوربین از جمله پیشرفته­ترین دوربین ترموگرافی ساخت کارخانجات HT ایتالیاست که با قابلیت تفکیک­پذیری بالا قابلیت اندازه­گیری دما را در محدوده­ی وسیعی داراست.

4-کالیبراتور ارتعاشی

یکی از نیازهای اولیه برای بررسی صحت حسگرهای ارتعاشی به کار گرفته شده در آزمایشگاه ها و صنایع، دستگاه کالیبراتور ارتعاشی است. حسگرها وظیفه­ی حس­کردن صحیح ارتعاشات نقطه­ی نصب شده را دارند. اگر به دلایل مختلفی نظیر استفاده طولانی مدت، ضربه­های حین حمل و نقل و غیره عملکرد حسگر دچار اخلال شود و در نتیجه اطلاعات نادرست ارائه دهد آنگاه فرایند عیب­یابی با مشکل جدی مواجه خواهد شد. لذا لازم است حسگرها هر چند مدت یک بار توسط دستگاه کالیبراتور معاینه و کالیبره شوند. این کالیبراتور قادر است در فرکانس­های مشخص و مجزایی عملکرد سه نوع حسگر ارتعاشی یعنی جابجایی سنج، سرعت­سنج و شتاب­سنج را بررسی کند.

5-آنالایزر ارتعاشی دو کاناله VAD 1.00

این دستگاه که در ایران و دانشگاه یزد طراحی و ساخته شده است قادر است در عملیات داده­برداری و انجام انواع بالانس روتورهای صلب مورد استفاده قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را فشار دهید.